Personal

First name Surname E-mail Phone Title  
Bo Alfredsson alfred@kth.se +46-8-7907667 Professor i hållfasthetslära, studierektor  
MohammadAli Asgharzadeh asgmoh@kth.se   Doktorand  
Martin Bjurman bjurma@kth.se   Industridoktorand  
Magnus Boåsen boasen@kth.se   Doktorand  
August Brandberg augustbr@kth.se   Doktorand  
Anna-Karin Burström akbu@kth.se +46-8-7909130 Gruppchef TR8-admin  
Chiara Ceccato ceccato@kth.se   Postdoktor  
Philip Croné pcrone@kth.se   Doktorand  
Carl Dahlberg carldahl@kth.se   Forskare  
Pål Efsing efsing@kth.se   Adjungerad professor i materialmekanik för kärnkraftsäkerhet  
Carl-Magnus Everitt cmev@kth.se   Doktorand  
Jonas Faleskog faleskog@kth.se +46-8-7908977 Professor i hållfasthetslära  
Christian Gasser gasser@kth.se +46-8-7907793 Professor i biomekanik  
Peter Gudmundson petergu@kth.se +46-8-7907556 Professor i hållfasthetslära  
Armin Halilovich arminh@kth.se   Doktorand  
Selcuk Hazar hazar@kth.se   Postdoktor  
Belinda Håkansson bhak@kth.se +46-8-7907543 Utbildningsadministratör (tjänstledig)  
Jörgen Jansson jorjan@kth.se +46-8-7907551 Tekniker  
Artem Kulachenko artem@kth.se +46-8-7908944 Universitetslektor i hållfasthetslära, Spåransvarig  
Lisa Källström elikal@kth.se +46-8-7907543 Utbildningsadministratör  
Ulrika Lagerblad ulag@kth.se   Industridoktorand  
Per-Lennart Larsson plla@kth.se +46-8-7907540 Professor i hållfasthetslära, ansvarig för doktorsprogram, proprefekt  
Seija Liedes seijali@kth.se +46-8-7907615 Projektekonom  
Irene Linares Arregui irenela@kth.se +46-8-7907502 Forskare  
Petter Lind pettlind@kth.se   Doktorand  
Susanna Lundgren susannac@kth.se   Affilierad fakultet, Siemens Industrial Turbomachinery AB  
Eva Lundmark Berg evalb@kth.se +46-8-7908644 Personaladministratör  
Rami Mansour ramimans@kth.se   Postdoktor  
Christopher Miller chrismi@kth.se   Doktorand  
Kurosh Motamedian hrmo@kth.se   Doktorand  
Jonas Neumeister jonasn@kth.se +46-8-7907647 Universitetslektor i hållfasthetslära  
Erland Nordin erlandn@kth.se   Industridoktorand  
Erik Olsson erolsson@kth.se   Postdoktor  
Mårten Olsson mart@kth.se +46-8-7907541 Professor i tillförlitliga konstruktioner, prefekt  
Göran Rådberg gradberg@kth.se +46-8-7907551 Tekniker  
Mahdi Saadati msaadati@kth.se   Affilierad fakultet, Epiroc Rock Drills AB  
Michal Sedlak msedlak@kth.se   Doktorand  
Hossein Shariati hsha@kth.se   Doktorand  
Prashanth Srinivasa pns@kth.se   Postdoktor  
Hjalmar Staf hjalles@kth.se   Industridoktorand  
Micael Stehr fpirc@kth.se +46-8-7909046 Föreståndare FPIRC  
Bertil Storåkers bertil@hallf.kth.se +46-8-7908641 Professor emeritus  
André Tengstrand andreten@kth.se   Doktorand  
Henrik Wentzel hwentzel@kth.se   Affilierad fakultet, Scania CV AB  
Martin Öberg martinob@kth.se +46-8-7907547 Föreståndare för laboratoriet  
Sören Östlund soren@kth.se +46-8-7907542 Professor i förpackningsteknologi  
           
           
           
           
           
           
Till sidans topp